Nic neroste zbytečně


Každý podzim si nejde jich nevšimnout. Oranžové až červené plody jeřabin zdobí nejednu krajnici našich cest, nejen těch polních. Jeřabinové aleje jsou poslem podzimu, když začnou dozrávat, podzim je tady. Jeřabiny nejsou ale jen okrasnou dřevinou, plody se dají využít i v gastronomii a v léčitelství, pod správným názvem jeřáb ptačí. Běžný jeřáb ptačí ale není vhodný k použití v našich kuchyních, jeho chuť je trpká. Dokonce pokud byste snědli čerstvé jeřabiny, můžete si způsobit lehčí otravu, ale vařením nebo jiným tepelným zpracováním, ale i sušením, se jeřabiny stanou neškodnými a léčivými.

jeřáb ptačí

Jeřabiny mají zvláštní schopnosti, protože doplňují ženské pohlavní hormony a takové účinky jen tak nějaká rostlina nemá. Také se využít také květy jeřabin, které se mohou přidávat do koupele pro lidi, trpící atopickým ekzémem. Často kolem nás rostou květiny, keře či stromy, které bereme jako obyčejné, nebo okrasné, ale vůbec netušíme, že mohou být prospěšné našemu zdraví. Znaly to naše prababičky a naštěstí mnoho z nás si opět našlo k přírodě cestu. A pokud si nejste jistí, zda na nějaké váš neduh existuje bylinka, není nic jednoduššího než si vyhledat informace na internetu nebo si zajděte nechat poradit do lékárny nebo specializovaného obchůdku, který se na bylinky orientuje.

jeřáb ptačí

Není nemoc, na kterou by nebyl vhodný bylinkový čaj, výluh, mastička nebo sirup. Mnohé si můžete vyrobit i sami, ale koupí v obchodě budete mít jistotu, že bylinky jsou ve správném poměru a byly správně usušené, bez plísní apod. Plody jeřábu ptačího, jeřabiny, nebudete zřejmě používat jako běžný čaj pro denní pití, ale pokud vás trápí urologické problémy nebo revma, zkuste se svého lékaře zeptat právě na jeřabiny a vhodnost užívání odvarů z květů jeřabin. I obyčejné jeřabiny vám mohou pomoci s vašimi zdravotními neduhy a stanou se pro vás kouzelnými.

Previous post Investice do zábradlí
Next post Vytvořte z vaší plavby dokonalou recesi