Vodní radovánky


Každá taková cesta k vodě však něco stojí. Benzín, čas, a to tam i zpět. Kdežto když má člověk bazén doma, nemusí nikam jezdit. Ušetří tím spoustu času a samozřejmě peníze. A těch také spoustu. Takže přece jen by měl zvážit koupi bazénu každý, kdo má zahradu nebo vůbec místo na bazén. Ten, kdo neváhal a bazén již dávno má, může jistě jen a jen doporučit totéž. A to je člověk, který tuto radu udílí z vlastní zkušenosti. On moc dobře ví, že je třeba jen občas zkontrolovat hodnoty vody a tady i její složení, a to je vlastně celá činnost kolem bazénu. Schválně je užito slovo činnost a ne práce, protože v tomto případě se o nějaké práci vůbec nedá hovořit. Takže tedy proto činnost.

děvče ve vodě

Co se vlastně v té vodě měří? Především je to například obsah chloru. Ten je důležitý, protože nemilosrdně likviduje zárodky řas, sinic a všelijakých bakterií, které by vodu znehodnotily. Měří se také tvrdost a kyselost. Proč to? Protože obě hodnoty jsou s vodou na koupání spojeny. Špatná tvrdost vody ruší účinnost chloru, a to až o šedesát procent. Podle tvrdosti. Takže se pak musí chloru dávat více, a to neprospěje ani vodě ani lidem. A kyselost nebo zásaditost čili takzvané pH by se měla udržovat v mezích šest a půl až sedm a půl pH. Každý směr jinam není dobrý.

nohy a voda

Může mít vliv na tvorbu řas, nebo pomalu ničit barvy nádrže. A samozřejmě páchat také jiné drobné neplechy. Když se to dostane do velkého plusu, což většinou ano vlivem salinizační jednotky, je nutno použít například přípravek pH minus a tím dostat vodu zase do normálu. Možná to vypadá drobátko složitě, ale věřte, vcelku ni na tom není. Zvládne to i cvičený šimpanz. A těch pár minut jednou za čas určitě vynahradí půl hodiny cesty k vodě a půl hodiny zase zpátky. Proto určitě neváhejte s pořízením bazénu. Můžete se informovat u odborníků na stejném webu, kde lze koupit i zmíněné ph minus.

Previous post Krásné dekorace na celý rok
Next post K čemu využijete služby kvalifikovaného elektrikáře